Skontaktuj się z nami
+48 58 681 80 78 biuro@art-metal.pl
 • Español
 • Polski
 • Français
 • English
 • Русский
 • Čeština
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Português
 • Svenska

Oświetlenie uliczne LED – oszczędność na najwyższym poziomie

Oświetlenie uliczne LED – oszczędność na najwyższym poziomie

Od ropy i gazu po nowoczesne, wydajne lampy LED; na przestrzeni wieków latarnie uliczne miały bardzo różne źródła światła. Obecnie jeden rodzaj źródła światła stał się wiodący. Lampy miejskie LED są używane do oświetlania ulic, ścieżek rowerowych i chodników, a także można je znaleźć w parkach, na placach i na osiedlach mieszkaniowych. Latarnie LED można zobaczyć na parkingach, w budynkach użyteczności publicznej i centrach handlowych. Dlaczego są tak popularne?

Energooszczędne oświetlenie miejskie

Oświetlenie uliczne LED jest również powszechnie wybierane przez zarządców infrastruktury miejskiej, częściowo z powodu europejskich przepisów. Zgodnie z obowiązującymi dyrektywami, latarnie muszą zapewniać możliwie najbezpieczniejsze warunki dla dla wszystkich uczestników ruchu, a jednocześnie chronić środowisko. Diody LED są bez wątpienia najbardziej energooszczędną opcją, zużywają znacznie mniej energii niż alternatywne rozwiązania. Co więcej, działają bardzo długo: dioda może działać bez przerwy od 15 do 50 tysięcy godzin bez przerwy od 15 do 50 tysięcy godzin. To stawia oświetlenie LED przed konkurencją.

Oświetlenie przyjazne dla środowiska

Jakie inne argumenty przemawiają za oświetleniem ulicznym LED? Przede wszystkim korzyści ekologiczne. Latarnie LED prowadzą do znacznie mniejszą emisję CO2 niż inne lampy. Nowoczesne latarnie LED mogą być również wyposażone w dodatkowe opcje zapewniające jeszcze wyższą wydajność. Jakiego rodzaju są to opcje? Na przykład można zamontować czujnik ruchu, co oznacza, że światło włącza się tylko wtedy, gdy w pobliżu zostanie wykryta osoba. Jest to przydatne rozwiązanie w w miejscach, w których światło nie musi być włączone przez cały czas. Pozwala to zaoszczędzić dodatkową energię. Nowoczesne modele są również zaprojektowane tak, aby zmniejszyć zanieczyszczenie światłem. Dzieje się tak, ponieważ świecą przede wszystkim w dół, a nie w górę lub na boki. Co więcej, produkty te są wysoce odporne na uszkodzenia atmosferyczne.

Temperatura energooszczędnych lamp ulicznych LED

Oświetlenie uliczne LED ma często biały kolor. To spora zmiana w stosunku do żółtych żarówek sprzed nie tak dawno temu. Jednak biały kolor ma swój powód, ponieważ jest postrzegany jako bardziej neutralny dla oka. Aby
lepiej to zrozumieć, spójrz na skalę Kelvina, która wyraża temperaturę światła. Niskie wartości (ok. 2000-3000 K) są charakterystyczne dla żółtych i pomarańczowych lamp, które wciąż można spotkać na ulicach. Światło słoneczne ma słoneczne ma temperaturę 5500-7000 K, a światło białe (neutralne, zimne) 4000-7000 K. Światło energooszczędnych latarni ulicznych LED jest więc bardziej zbliżone do światła białego. LED jest zatem bardziej zbliżone do zwykłego światła dziennego. Zapewnia to lepszą widoczność nie tylko w nocy, ale także we mgle, śniegu i deszczu. Ta temperatura światła zapewnia również większy kontrast, który jest przyjemny dla dla kierowców i korzystnie wpływa na nagrywanie wideo przez kamery bezpieczeństwa.

Nowoczesne oświetlenie uliczne LED

Podsumowując, oświetlenie uliczne LED to najlepszy wybór pod względem energooszczędności, ekologii i użytkowania. Diody LED mają bardzo długą żywotność i zużywają niewiele energii, dzięki czemu mniej CO2 jest emitowane do atmosfery. Ponadto światła te często mają naturalny biały kolor, który ma przewagę nad żółtym światłem starszych latarni. Biały kolor zwiększa kontrast i poprawia widoczność na ulicy, a tym samym bezpieczeństwo użytkowników dróg i pieszych.

Ekologiczne i wydajne oświetlenie uliczne powinno być priorytetem dla projektantów przestrzeni publicznej. Światła LED mają zazwyczaj uniwersalny wygląd i dlatego dobrze pasują do różnych środowisk, od szerokich ulic po parki i place.


  Zapisz się do newslettera

  Otrzymuj od Nas najnowsze informacje
  o naszych produktach, usługach i wydarzeniach.

  Zapisując się do newslettera akceptujesz warunki Polityki Prywatności.

  F.P.H. Art Metal Sp.j.

  Adres: ul. Jabłoniowa 124,
  83-331 Łapino Kartuskie

  NIP: PL5891592239

  Telefon: +48 58 681 80 78, +48 58 681 80 65, +48 586 81 80 66
  Tel. kom.: +48 538 99 77 22
  FAX: +48 58 681 80 64

  Adres e-mail: biuro@art-metal.pl

  Godziny otwarcia: pn.-pt.: 07:30-15:30

  F.P.H. Art Metal Sp.j.
  Biuro Handlowe Warszawa

  Adres: ul. Przemysłowa 6,
  05-082 Blizne Łaszczyńskiego (Warszawa)

  Telefon: +48 22 487 52 07

  Adres e-mail: warszawa@art-metal.pl

  Godziny otwarcia: pn.-pt.: 09:00-16:00

  (c) Art Metal sp. j. 2021r.

  Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na warunki przetwarzania danych osobowych, zawarte w Regulaminie serwisu.

  Serwis korzysta z ciasteczek, przetwarza wprowadzone informacje zgodnie z polityką prywatności opisaną w regulaminie serwisu.

  Regulamin serwisu