Program Rozswietlamy Polskę - weź udział.
Skontaktuj się z nami
+48 58 681 80 78 biuro@art-metal.pl
 • Español
 • Polski
 • Français
 • English
 • Русский
 • Čeština
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Português
 • Svenska

Nowe produkty: Latarnie współczesne

Wszystko o lampach ulicznych LED do oświetlenia ulic

Już od dłuższego czasu diody elektroluminescencyjne są uznawane na najbardziej ekonomiczne i najbardziej wydajne źródło światła. Najmocniejsze LED-ówki pozwalają nawet na 50 00 godzin pracy bez konieczności ich konserwacji. Nic więc dziwnego, że obecnie to właśnie one są najchętniej wybierane do systemów oświetlenia ulicznego. Poza bardzo długą żywotnością mają jednak jeszcze więcej zalet.

Dobieranie oświetlenia ulicznego i miejskiego… to proces, podczas którego pod uwagę bierze się wiele czynników. Kluczowa jest między innymi szerokość wiązki światła – strumień wąski służy oświetleniu punktowemu, a szeroki sprawdza się na przykład właśnie na ulicach. Przy ciągach drogowych umieszcza się również tzw. asymetryczny strumień światła, który umożliwia dobre oświetlenie niestandardowych przestrzeni. Stosowanie takich latarni pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego przy jednoczesnym zaoszczędzeniu kosztów zużycia energii elektrycznej. Przeciwieństwem jest symetryczny strumień światła, w którym kąt świecenia wynosi 360 stopni. Oznacza to, że równomiernie oświetlona zostaje przestrzeń dookoła źródła światła – w tym przypadku latarni z diodą LED.

Warto przy tym zaznaczyć, że mamy tu również do czynienia z możliwością kontrolowania zjawiska olśnienia. Źle dobrane latarnie lub oprawy mogą przyczyniać się do oślepiania kierowców, rowerzystów czy pieszych, a w lampach z kilkunastoma punktami świetlnymi Do innych zalet diod elektroluminescencyjnych należy też:
– bardzo dobra odporność na wibracje i wstrząsy,
– bezawaryjna praca w skrajnych warunkach atmosferycznych,
– ekologia, będąca wynikiem długiej żywotności, ale też braku rtęci i redukcji emisji CO2 do atmosfery,
– możliwość łączenia ich z innymi nowoczesnymi rozwiązaniami: panelami fotowoltaicznymi, czujnikami ruch lub czujkami odpowiadającymi za zmianę intensywności światła.

Temperatura światła w latarniach miejskich i ulicznych

Nie bez znaczenia pozostaje też barwa światła, która w przypadku oświetlenia ulicznego powinna być neutralna. Latarnie LED o barwie zimnej raczej nie są wykorzystywane w przestrzeni publicznej – takie światło może być zbyt ostre. Częściej znajdziemy je na przykład w zakładach przemysłowych. Historycznie to ciepłe odcienie najczęściej spotykane były w oświetleniu miejskim, ale dzisiaj żółte światło można wykorzystać na przykład w parkach. W przypadku diod elektroluminescencyjnych mamy więc do wyboru kilka opcji. Spośród nich odcień neutralny jest najlepszym wyjściem, ponieważ nie przekłamuje kolorów i daje efekt zbliżony do warunków panujących w ciągu dnia.

Stylowe oświetlenie miejskie w nowoczesnym wydaniu

Oprawy latarni ulicznych z diodami LED mogą być wykonane w różnym stylu. Nie trzeba rezygnować z klasycznych, XIX-wiecznych wzorów na rzecz minimalistycznych elementów architektury miejskiej. Wręcz przeciwnie, połączenie klasyki z najnowocześniejszymi technologiami sprawdza się bardzo dobrze – szczególnie w parkach i w miejscach o dużym znaczeniu historycznym. Stylowe oświetlenie uliczne to specjalność naszej firmy. W Art Metal zajmujemy się projektowaniem i produkcją latarni miejskich inspirowanych dawną stylistyką. W katalogu produktowym mamy dziesiątki propozycji różniących się kształtem oprawy, wysokością słupa, liczbą ramion i innymi elementami dekoracyjnymi. Poznaj nasze propozycje!


  Zapisz się do newslettera

  Otrzymuj od Nas najnowsze informacje
  o naszych produktach, usługach i wydarzeniach.

  Zapisując się do newslettera akceptujesz warunki Polityki Prywatności.

  F.P.H. Art Metal Sp.j.

  Adres: ul. Jabłoniowa 124,
  83-331 Łapino Kartuskie

  NIP: PL5891592239

  Telefon: +48 58 681 80 78, +48 58 681 80 65, +48 586 81 80 66
  Tel. kom.: +48 538 99 77 22
  FAX: +48 58 681 80 64

  Adres e-mail: biuro@art-metal.pl

  Godziny otwarcia: pn.-pt.: 07:30-15:30

  F.P.H. Art Metal Sp.j.
  Biuro Handlowe Warszawa

  Adres: ul. Przemysłowa 6,
  05-082 Blizne Łaszczyńskiego (Warszawa)

  Telefon: +48 22 487 52 07

  Adres e-mail: warszawa@art-metal.pl

  Godziny otwarcia: pn.-pt.: 09:00-16:00

  (c) Art Metal sp. j. 2021r.

  Dalsze korzystanie z serwisu oznacza zgodę na warunki przetwarzania danych osobowych, zawarte w Regulaminie serwisu.

  Serwis korzysta z ciasteczek, przetwarza wprowadzone informacje zgodnie z polityką prywatności opisaną w regulaminie serwisu.

  Regulamin serwisu